ZABAVI SE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ZABAVI SE
 
HomePortailGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači

Go down 
3 posters
AuthorMessage
h5n1
Admin
Admin
h5n1


Posts : 363
Join date : 2008-03-22
Age : 30

Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači Empty
PostSubject: Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači   Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači Icon_minitimeSun Mar 23, 2008 12:04 pm

Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači V91150m

Evropski rekorder na 50 metara delfin, Milorad Čavić, odlukom Evropske plivačke federacije (LEN) morao je da se ranije vrati kući sa Evropskog prvenstva u Ajndhovenu i to samo sa jednom zlatnom medaljom. Da su mu dozvolili, himna "Bože, pravde", verovatno bi se još koji put čula u Holandiji...

Čavić je u subotu predveče stigao u Beograd. Na aerodromu "Nikola Tesla" dočekao ga je veliki broj novinara, a srpski plivač je preko njih poručio svojoj zemlji: "Srbijo, moramo da radimo zajedno, samo zajedno možemo da pobedimo!".

"Još jednom hvala svima što ste došli i puno hvala svima koji su me podržavali u ovih 48 sati. Mnogi su smatrali da je ono što sam uradio (nošenje majice sa ćiriličnom porukom: Kosovo je Srbija) jeste politika. Ja ne mislim tako. Hteo sam samo da tako prenesem poruku svom narodu, svojoj zemlji", rekao je Čavić.

Srpski plivač je objasnio da je svojim postupkom želeo da poruči da je uvek uz svoj narod i svoju zemlju.

"Shvatio sam da nisam samo sportista, već i ambasador svoje zemlje i da na svakom mestu mogu i moram da pokušam da pomognem svom narodu, a moj izbor je bio ovakav. Svi znaju šta se dešava u Srbiji, koliko je ljudima teško, pogotovo Srbima na Kosovu", rekao je Čavić.

Još pre nego što je obukao majicu bio je svestan koliko je njegov potez rizičan. Bez obzira na to, ipak je hrabro izašao na pobedničko postolje.

"Morao sam svima da prenesem tu pozitivnu energiju...Srbijo, moramo da budemo zajedno, samo zajdno smo jaki i samo zajedno možemo da idemo napred i da pobedimo", poručio je Čavić.

Sa beogradskog aerodroma Čavić je otišao na prijem kod predsednika Vlade Srbije Vojislava Koštunice, koji mu je poklonio srpsku zastavu, poželevši mu da osvoji olimpijsku medalju i "podigne srpsku trobojku na pobedničko postolje u Pekingu".

Koštunica rekao je da je evropski šampion svojom sjajnom pobedom (na 50 metara delfin) pred očima celog sveta visoko podigao našu najdragoceniju istinu koja glasi: Kosovo je Srbija.

Ovom pobedom naš prvak Milorad Čavić je ujedinio i učinio ponosnom celu naciju. Srbija se pobedama, pravom, pravdom i istinom bori za Kosovo, naglasio je premijer Koštunica.

(MONDO, foto MN Press)
Back to top Go down
https://ne-zabavi-se.forumotion.com
~*TiCa*~
Moderatori
Moderatori
~*TiCa*~


Posts : 974
Join date : 2008-03-23
Age : 29
Location : Nije bitno gde, vec s kim...

Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači Empty
PostSubject: Re: Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači   Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači Icon_minitimeSun Mar 23, 2008 9:26 pm

Cavicu,svaka cast!
Back to top Go down
http://el-sueno-de-morfeo.forumr.net/index.htm
A GiRl LiKe Me
Pohvaljen!
A GiRl LiKe Me


Posts : 236
Join date : 2008-03-23

Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači Empty
PostSubject: Re: Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači   Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači Icon_minitimeMon Mar 24, 2008 2:38 pm

~*TiCa*~ wrote:
Cavicu,svaka cast!
Back to top Go down
Sponsored content





Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači Empty
PostSubject: Re: Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači   Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači Icon_minitime

Back to top Go down
 
Čavić: Srbijo, samo zajedno, tako smo najjači
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Puno drugova ili samo jedan?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZABAVI SE :: Vesti iz sporta!-
Jump to: