ZABAVI SE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ZABAVI SE
 
HomePortailGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Delfin spasilac!

Go down 
AuthorMessage
h5n1
Admin
Admin
h5n1


Posts : 363
Join date : 2008-03-22
Age : 30

Delfin spasilac! Empty
PostSubject: Delfin spasilac!   Delfin spasilac! Icon_minitimeSun Mar 23, 2008 12:03 am

Dve ulješure koje su bile u smrtnoj opasnosti jer nisu uspevale da se udalje od obale Novog Zelanda, spasao je delfin koji ih je "sproveo" do pučine, izjavio je čovek zaposlen u službi za zaštitu životinja.

"To sam video prvi put u životu, stvarno je neverovatno", rekao je Frans presu Malkom Smit.

Delfin, ženka Moko, uspela je da odvede ulješare na pučinu kod plaže Maija, na istočnoj obali Severnog ostrva.

Smita je o opasnosti u kojoj se nalaze veliki sisari obavestio jedan stanovnik koji je primetio da peščani sprud ometa ulješare da se udalje od obale.

Smit je uzalud pokušavao da im pokaže put. "Počelo je da mi biva hladno, bio sam skroz mokar, a i ulješare su već bile iscrpljene. Pomislio sam da odustanem, uveren da sam učinio sve što je bilo u mojoj moći", ispričao je.

U većini takvih slučajeva, iscrpljene životinje koje su agoniji, bivaju ubijene da bi im se prekratile muke.

U tom trenutku na scenu je stupila Moko. "Ulješare su stupile u kontakt sa ženkom delfina i ona ih je, plivajući paralelno sa plažom nekih 200 metara, sprovela do vrha spruda. Onda je napravila zaokret i ušla u uzak kanal kojim ih ispratila do pučine, i od tad ulješare više nismo videli", dodao je Smit.

Moko se ubrzo vratila do plaže Maija u čijoj blizini živi od pre godinu dana. Ta ženka delfina duga dva metra miljenik je posetilaca plaže i dozvoljava ljudima da je pomiluju, a sa njima se i igra gurajući njuškom kajake.

(Beta)
Back to top Go down
https://ne-zabavi-se.forumotion.com
 
Delfin spasilac!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZABAVI SE :: Zanimljivosti-
Jump to: